celature زندان گلوله میلیون دادگاه

celature: زندان گلوله میلیون دادگاه خبر حوادث

گت بلاگز حوادث ماجرای عجیب یک قتل از خیانت تا نیاز مالی

زنی جهت از میان برداشتن شوهرش، دو میلیون تومان به همسایه‌شان داد تا او را به قتل برساند. این زن به 15 سال زندان محکوم شده است و قاتل نیز به علت عدم مراجعه

ماجرای عجیب یک قتل از خیانت تا نیاز مالی

زنی جهت از میان برداشتن شوهرش، دو میلیون تومان به همسایه‌شان داد تا او را به قتل برساند. این زن به 15 سال زندان محکوم شده است و قاتل نیز به علت عدم مراجعه اولیای دم جهت اجرای قصاص یا بخشش، در زندان بلاتکلیف مانده است.

اجیر کردن آدمکش جهت قتل شوهر

5 مرداد 88 چند کارگر ساختمانی، جسد مردی میانسال را در بزرگراهی در اطراف شهریار پیدا کردند و با پلیس تماس گرفتند. جسد از ناحیه سر با اصابت گلوله کلت مجروح و همانجا رها شده است بود. یکی از کارگران به ماموران گفت: «چند دقیقه پیش یک دستگاه پیکان سفید رنگ را در حاشیه بزرگراه دیدم که دو زن و دو مرد در آن نشسته بودند. ناگهان صدای شلیک گلوله شنیده شد. هنگامی که خودم را رساندم با جسد روبه‌رو شدم.»

بعد از کشف هویت مقتول، همسر او به نام سمیه مورد بازجویی قرار داده شد و همان ابتدا به طراحی نقشه قتل اعتراف کرد.

ماجرای عجیب یک قتل از خیانت تا نیاز مالی

او به ماموران گفت: «شوهرم مدام مرا کتک می‌زد و واکنش‌ها بدی داشت جهت همین تصمیم گرفتم او را بکشم. به همسایه‌ام امیر دو میلیون تومان دادم تا او را بکشد. او هم روز اتفاق با شلیک گلوله، شوهرم را از پای درآورد.» این در حالی است که تحقیقات پلیس نشان می‌داد سمیه با مردی غریبه در ارتباط بوده و به‌همین علت قصد داشته شوهرش را از میان بردارد.

مدتی بعد از اعتراف سمیه، امیر هم دستگیر شد و با اعتراف به قتل گفت: «چند روز پیش سمیه از من خواست در ازای شش میلیون تومان، شوهرش را بکشم. آن موقع همسر من دوقلو باردار بود و من از بعد مخارج زندگی بر نمی‌آمدم جهت همین پیشنهادش را پذیرفتم.

ابتدا دو میلیون تومان به من داد و قرار شد بقیه پول را بعد از اجرای نقشه بدهد. روز حادثه، با من تماس گرفت و گفت همراه شوهرش به پارکی در شهریار رفته و الان عالی ترین موقعیت است تا او را بکشم. سریع همراه همسرم، سوار پیکانم شدیم و به سمت پارک حرکت کردیم. هنگامی که رسیدیم، مقتول و سمیه را سوار کردم و به بهانه خرید مرغ جهت ساختن ناهار به سمت شهریار رفتیم. در میانه راه به دروغ گفتم ماشین خراب شده. هنگامی که توقف کردم، همسرم و سمیه پیاده شدند و از ماشین فاصله گرفتند. سپس مقتول پیاده شد تا مسئله را برطرف کند ولی من با سلاحی که خود سمیه به من داده بود، یک گلوله به سرش شلیک کردم. سپس جسد را همانجا رها کردیم و متواری شدیم.»

با ثبت اعترافات متهمان، کیفرخواست پرونده صادر شد و جهت پیگیری در اختیار دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت. در جلسه دادگاه، اولیای دم مشمول بر پدر، مادر و سه فرزند مقتول درخواست قصاص کردند.

زنی جهت از میان برداشتن شوهرش، دو میلیون تومان به همسایه‌شان داد تا او را به قتل برساند. این زن به 15 سال زندان محکوم شده است و قاتل نیز به علت عدم مراجعه

دادگاه نیز امیر را به جرم قتل عمد به قصاص و سمیه را به جرم معاونت در قتل به 15 سال حبس محکوم کرد. این احکام بعد از تائید در دیوان عالی کشور به دایره اجرای احکام دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد ولی بعد از مدتی پدر مقتول فوت کرد تا هشت خواهر و برادر مقتول به عنوان ولی دم تازه وارد پرونده شوند.

با گذشت هشت سال از قتل، سه نفر از اولیای دم به گذشت و دریافت دیه راضی شده‌اند. این شرایط باعث شده است تا متهم جهت خروج از بلاتکلیفی تقاضای اعمال ماده 429 قانون مجازات اسلامی را به دادگاه ارائه کند. براساس این ماده، هرگاه متهم به قتل به دلایلی چون عدم مراجعه اولیای دم، تضاد در خواسته آنها، ناتوانی در پرداخت تفاضل دیه و مواردی از این دست در زندان باشد، می‌توان او را از جنبه عمومی جرم به حبس از سه تا ده سال زندان محکوم کرد تا بعد از مشخص شدن درخواست نهایی اولیای دم، بار دیگر مورد محاکمه قرار گیرد.

متهم این پرونده نیز صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی محسن زالی گفت: «چند سال است که در زندان بلاتکلیف مانده ام و اولیای دم هم جهت اجرای قصاص یا بخشش نمی‌آیند. از شما می‌خواهم وضعیتم را مشخص کنید.» در آخر دادگاه قضات وارد شور شدند تا رای نهایی را صادر کنند.

منبع: جام جم آنلاین

ماجرای عجیب یک قتل از خیانت تا نیاز مالی

واژه های کلیدی: زندان | گلوله | میلیون | دادگاه | خبر | حوادث |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz