celature زندان گلوله میلیون دادگاه

celature: زندان گلوله میلیون دادگاه خبر حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل تعارض غیبت ولیعهد با حضور پررنگ او در صحنه‌های جهانی ، وقت تصویرهای انتشار یافته از بن‌سلمان مشخص نیست

شاید علت عدم حضور ولیعهد سعودی در ملاء عام، تلاش او جهت کمتر دیده شدن باشد. اگر او بیش از حد دیده شود، هر گونه عقب‌نشینی از سوی او به شدت به چشم خواهد آمد. در ن

تعارض غیبت ولیعهد با حضور پررنگ او در صحنه‌های جهانی ، وقت تصویرهای انتشار یافته از بن‌سلمان مشخص نیست

وقت تصویرهای انتشار یافته از بن سلمان مشخص نیست/ تعارض غیبت ولیعهد با حضور پررنگ او در صحنه های جهانی

عبارات مهم : شایعات

شاید علت عدم حضور ولیعهد سعودی در ملاء عام، تلاش او جهت کمتر دیده شدن باشد. اگر او بیش از حد دیده شود، هر گونه عقب نشینی از سوی او به شدت به چشم خواهد آمد. در نتیجه خروج از زیر نور افکن ها به مراتب از سایر شایعات مرموز، منطقی تر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، اخبار انتشار یافته راجع به احتمال کشته شدن محمد بن سلمان که چندی است در رسانه های کشور عزیزمان ایران و دنیا عرب دست به دست می شود، مورد توجه رسانه های آمریکایی قرار گرفت.

روزنامه «واشنگتن تایمز» در گزارشی با اشاره به این اخبار نوشت: گفته می شود «محمد بن سلمان» ولیعهد ۳۲ ساله عربستان که تحت سنگین ترین حفاظت های امنیتی در دنیا هست، کشته شده است هست.

این روزنامه آمریکایی مدعی شد: این گزارش ها تنها از سوی منابع نزدیک به کشور عزیزمان ایران انتشار یافته بود، یعنی مهم ترین دشمن عربستان سعودی.

«واشنگتن تایمز» در ادامه این گزارش مدعی شد: «مقام های آمریکایی و تحلیل گران، روز سه شنبه نسبت به این خبر که در رسانه های عربی در حال گردش هست، هشدار داده و معتقدند محتوای این خبر به احتمال زیاد بخشی از کمپین پروپاگاندای کشور عزیزمان ایران جهت بی ثبات کردن ریاض است».

این رسانه آمریکایی به انتشار بعضی خبرها در رسانه های عربی اشاره کرد و ادامه داد: در چندین رسانه عربی تردیدهایی راجع به اختفای محمد بن سلمان بعد از اتفاق تیر اندازی در قصر پادشاهی در ریاض دست به دست می شود. بعضی از این تئوری ها می گوید اتفاق تیر اندازی ۱۲ آوریل در واقع تلاشی جهت سرنگونی ملک سلمان و در واقع تلاش جهت کودتا بوده هست.

یکی از مقام های دولت آمریکا روز سه شنبه در گفت وگو با «واشنگتن تایمز» مدعی شد: «بسیاری از خبرهای عربی که به این شایعات دامن می زنند، احتمالا به وسیله منابع ایرانی ترویج شده است است».

این مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شده: «مایک پومپئو» وزیر خارجه آمریکا خودش اخیرا با محمد بن سلمان تماس داشته است.

دیپلمات های سابق آمریکا در گفت وگو با این روزنامه آمریکایی گفته اند که «شاید محمد بن سلمان به خواست خودش مخفی شده است باشد». این نظریه به تئوری های توطئه خارق العاده ای که در منطقه بر اساس گزارش ها شکل می گیرد، دامن می زند.

این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: با همه این احوال محمد بن سلمان در یک ماه گذشته دیده نشده هست.

این رسانه با بیان اینکه در ماه گذشته میلادی محمد بن سلمان در انظار عمومی ظاهر نشده هست، نوشت: با این وجود به تصاویری از ولیعهد در دفتر شخصی اش استناد می شود. این تصویر در ۱۸ ماه می در همه رسانه های عربی باز نشر می شد. تلویزیون دولتی عربستان یعنی العربیه نیز به دیداری بین «محمد بن زاید» شاهزاده امارات، «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین و «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهوری مصر با محمد بن سلمان اشاره کرد. در تصویری که العربیه منتشر کرده بود، این چهار مرد در حالی که به جای دستار سنتی عربی کلاه بیس بال به سر داشتند، می خندیدند و خوشحال بودند. ولی این تصویر هیچ اشاره ای به مکان و وقت تصویر برداری نداشت.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه گذشته، خانواده سلطنتی عربستان بار دیگر به اختفای یک ماهه ولیعهد از انظار عمومی اشاره کردند وتصویری از او در نشست کابینه در جده منتشر کردند.

«واشنگتن تایمز» در سایه قرار گرفتن ولیعهد عربستان را با حضور پرر نگ او در صحنه های جهانی در تعارض خوانده و نوشت: او اوایل امسال میلادی سفری به آمریکا داشت که خبر این سفر در همه شهرها از جمله واشنگتن، نیویورک، سیلیکون ولی و هوستون رسانه ای شد. او در این سفر با رسانه های متفاوت گفت وگو کرد.

این رسانه به نقل از سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا نوشت: غیاب ناگهانی محمد بن سلمان از زیر نورافکن ها زمینه را جهت ایجاد شایعات در محافل محافظه کار خاورمیانه فراهم کرده هست.

سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا و افسر بازنشسته نیروی هوایی این کشور در این باره گفته است: تنش ها بین عربستان و کشور عزیزمان ایران شدت یافتن شده است هست. تعجبی نیست که شایعات زیادی ایجاد شود. شاید علت عدم حضور محمد بن سلمان تلاش او جهت کمتر دیده شدن باشد. اگر او بیش از حد دیده شود، هر گونه عقب نشینی از سوی وی به شدت به چشم خواهد آمد. در نتیجه خروج از زیر نور افکن ها به مراتب از سایر شایعات مرموز، منطقی تر خواهد بود.

تعارض غیبت ولیعهد با حضور پررنگ او در صحنه‌های جهانی ، وقت تصویرهای انتشار یافته از بن‌سلمان مشخص نیست

واژه های کلیدی: شایعات | آمریکا | واشنگتن | رسانه ای | رسانه ها | عربستان | آمریکایی | عربستان سعودی | رسانه های آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz