celature زندان گلوله میلیون دادگاه

celature: زندان گلوله میلیون دادگاه خبر حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟ ، تقلب در بازار سکه نداریم

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر تاکید دارد که در سال‌های گذشته هیچ‌گونه دستورالعملی مبنی بر لزوم فروش سکه‌ به شکل وکیوم شده است صادر نشده اس

قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟ ، تقلب در بازار سکه نداریم

تقلب در بازار سکه نداریم/ قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟

عبارات مهم : بازار

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر تاکید دارد که در سال های گذشته هیچ گونه دستورالعملی مبنی بر لزوم فروش سکه به شکل وکیوم شده است صادر نشده هست.

در ماه های گذشته در اینترنت اخبار متعددی مبنی بر فروش سکه های تقلبی در بازار انتشار یافته و حتی بعضی صرافی ها نیز نمونه هایی از سکه های تقلبی را روی شیشه های خود راه اندازی کرده اند که در این باره سید حجت شفائی در گفت وگو با ایسنا، به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت و گفت: به عنوان فردی که سال ها در این صنف فعالیت کرده هست، به هیچ عنوان بحث فروش سکه های تقلبی را قبول ندارم و تأیید نمی کنم.

قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟ ، تقلب در بازار سکه نداریم

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر اظهار کرد: همانند طلا که ذات پاکی دارد همکاران ما نیز افرادی پاکدست و متعهد هستند و افرادی که شرایط دریافت پروانه کسب را دارند هیچ گاه اعتبار خود را زیر پرسش نمی برند و جهت سودی اندک اعتبار خود را قربانی نمی کنند، چراکه در این صنف، اعتبار حرف اول و آخر را می زند.

وی ادامه داد: این که عده ای می آیند و در اینترنت موجی ایجاد می کنند و مدعی می شوند در بازار سکه هایی با هویت جعلی به فروش می رسد، موضوعی است که نیاز به پیگیری دارد. اکنون ما با فیلمی مواجهیم که در آن هیچ گونه سند و مدرکی جهت ادعای مطرح شده است وجود ندارد. بر همین اساس چنین مطلبی از نظر ما قابل استناد نیست.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر تاکید دارد که در سال‌های گذشته هیچ‌گونه دستورالعملی مبنی بر لزوم فروش سکه‌ به شکل وکیوم شده است صادر نشده اس

شفائی همچنین اظهار کرد: ولی شاید آن چه باعث ایجاد مشکلاتی از این دست می شود، داستان وکیوم سکه ها باشد. در این صنعت و اتحادیه، ما به هیچ عنوان با وکیوم بودن سکه موافق نبودیم و خود از مخالفان جدی این شیوه فروش هستیم، لیکن در صورت باز بودن سکه ها از نظر وزن می توان به آسانی اصالت آن ها را تشخیص داد.

وی تصریح کرد: سکه مهم براساس کالیبر ترازو، وزنی بین هشت گرم و ۱۲۰ تا ۱۳۰ سوت دارد و به آسانی می توان این وزن را مورد راستی آزمایی قرار داد، حتی اگر عیار سکه موجود عوض کردن کرده باشد در این مرحله مشخص خواهد شد؛ ولی متاسفانه درمورد سکه های وکیوم شده است چنین امکانی وجود ندارد و هر یک از بسته های وکیوم وزن و شرایط خاص خود را دارد و از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کنند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر افزود: حتی خود بانک مرکزی نیز سکه ها را به شکل باز وارد بازار می کند و آن چه به عنوان بسته بندی هایی به شکل وکیوم شده است مورد استفاده قرار می گیرد حاصل کاری است که در مراحل بعدی انجام می گیرد و به نظر می رسد در ابتدا این کار به منظور ارائه شکیل سکه های طلا باب شده است است.

قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟ ، تقلب در بازار سکه نداریم

وی ادامه داد: در این مدت در مواردی حتی مشاهده شده است که از نام و اعتبار همکاران ما سوءاستفاده شده است و سکه هایی با نام و اثر انگشت آن ها وارد بازار شده است است.بر همین اساس بعضی از اعضای اتحادیه فروشندگان طلا حتی در این مورد شکایت هایی را به مراجع قضایی تسلیم کرده اند.

شفائی تصریح کرد: مگر ممکن است در صنفی که یکی از براق ترین شیوه های فروش را دارد چنین تخلفاتی صورت گیرد؟ همکاران ما هنگام فروش انواع طلا، فاکتورهایی صادر می کنند که در آن تمام اطلاعات از عیار طلای مصرفی تا وزن و قیمت آن قید شده است و همین فاکتورها چنان سندهای مطمئنی محسوب می شوند که حتی سال ها بعد هم هنگام فروش طلا مورد استناد قرار می گیرند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر تاکید دارد که در سال‌های گذشته هیچ‌گونه دستورالعملی مبنی بر لزوم فروش سکه‌ به شکل وکیوم شده است صادر نشده اس

وی ادامه داد:حال عده ای به منظور سوءاستفاده و منفعت طلبی، نام یک صنف را زیر سئوال برده اند، ولی تاکید ما بر آن است که اگر سکه ای مشاهده می شود که در آن از مس، آهن یا آلیاژهایی از این دست استفاده شده است باشد این کالا به وسیله افراد سودجو وارد بازار شده است و حتی ممکن است در بسیاری موارد خود همکاران ما هم در این زمینه قربانی شده است باشند و براساس اعتماد به مشتری سکه های وکیوم شده است ای را بخرند که تقلبی است.

شفائی با تاکید بر نظارت های مختلفی که بر کار طلافروشان صورت می گیرد، اظهار کرد: در شرایط فعلی ناظران متعددی از اداره استاندارد گرفته تا اتحادیه های صنفی و صنعتی بر بازار طلا و جواهر کشور نظارت داشته و در موارد متعدد اصالت کالاهای موجود در واحدهای صنفی را مورد بازبینی قرار می دهند، ولی معمولا به علت وکیوم بودن سکه ها، این نظارت ها در اغلب موارد روی طلاهای موجود در واحدها انجام می شود.

قانون وکیوم سکه از کجا آمده است؟ ، تقلب در بازار سکه نداریم

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر در آخر گفت: با توجه به شرایط به نظر می رسد که باید در خرید و فروش سکه دقت و نظارت بیشتری صورت گرفته و حتی مشتریان این بازار درخواست کنند که وکیوم سکه ها پیش از خرید باز شود تا امکانی باشد که افراد براساس وزن که یکی از شاخص های تعیین اصالت است به راستی آزمایی کالای خریداری شده است بپردازند.

اخبار اقتصادی – ایسنا

واژه های کلیدی: بازار | جواهر | وکیوم | اعتبار | همکاران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz